top of page

Ametlikult abielus - vähemalt 4-nda perioodi lõpuni :)


Nojah... Ma ei ole kindlasti seda meelt, et ühe armunud paari abielutseremoonia on üks naljanumber.

Aga kuna allolev on haakuv minu eelmise postitusega, kus toimus läbi lõbusa sõnaseadmise klassipulmale eelnev käepalumine, siis panen üles ka selle teksti, millega pühitseti läbi kirikuõpetajaks kehastunud klassivenna poolt kahe noore armunu liit. Väike muie suunurgas on igal juhul garanteeritud:) ning on värskendavaks tavapärastele tõsistele/südant liigutavatele pulmakõnedele.

Teksti autor jällegi Pärnu Sütevaka abiturient Kevin Piperal.

***

Kallid siinviibijad, sõbrad ja mitte nii sõbrad, vabakuulajad ja muidu priileivasööjad. Issanda päikese all on teil kõigil olemas võrdne koht, millest annab tunnustust juba fakt, et teid on kõiki täna siia kohale ka kutsutud.

Pulm – kas on see vaid pelk kahe olendi vaheline liit? Mehe ja naise? Naise ja naise? Mehe ja tugitooli? Kahe mehe ja kitse? Jah, idamaade filosoofia järgi ei ole abielu defineeritav vaid kahe sugupoole vahelise liiduna, vaid eelkõige kahe hinge ühinemisena. Üks lahutamatu tervik nagu yin ja yang ning tekiila ja sool....

jah, neid asju tuleb vältimatult käsitleda koos...

Kuid nii väga kui ma ka ei tahaks, ei tulnud me täna siia filosofeerima pulma olemuse üle, vaid laulatama kahte siinviibijat. Ei ole mina keski ütlemaks, kas Peigmees R. tegi Pruuti B. klassi poistele eelistades õige valiku.... aga kuna mulle lubati selle eest täna õhtul üks kõva pea ja kõhutäis, lunisin ma kõrgematelt vägedelt välja lunastuse ja loa,

et tänane saaks juhtuda ning erkroosade mälestustena ajaloo annaalidesse salvestuda.

Järgnevalt tsiteerin Eesti filmiklassikat: “Otsige preili Agnes von Mönnikhusenit vaenlaste ja sõprade seast, maa alt ja maa pealt!” Mitte et see lause oleks kuidagi relevantne olnud, aga lihtsalt Kalle Viik (klassijuhataja/ eesti keele ja kirjanduse õpetaja) lubas mulle 5 euri maksta kui ma tsiteerin siin kõnes „Viimset reliikviat“.

Armastus oo armastus... see on tõepoolesti imeline asi. Teades peigmeest juba aastaid, olin hämmingus et miski suutis teda trummidest ja ema kaitsva tiiva alt üldse välja meelitada (ja seda et seda tegi üllatuseks mõni naistsoost isik), on minu kui kristlase meel on sedavõrd rõõmsam. Armastus lepib kõigega, ta usub kõike, ta loodab kõike, ta talub kõike.

Ta talub ka neid päevi Pruut B. sööklas ülbelt vahele trügib või vahetundide ajal kangi all suitsu kimub teha...

jah, armastus, mis ei hääbu kunagi hellitab kõiki, kes temasse usuvad.

Juhtusin lugema ükspäev ühte teadusartiklit: statistiliselt on igal kolmandal inimesel suguhaigus... käsi südamel -minul seda ei ole, ma tean et ka Pruudil ei ole..... mis jätab meile Peigmehe kogu oma viletsuses.......

Pruut B., kas sa võtad peigmees R. oma abikaasaks just selles viletsuses aga ka õnnes,

mida superstaarisaate võitja saatebändi liikmeks olemine talle tagada võib?

Peig R....... vaata korra pruuti, ja siis mind, vaata publikut ja kiiresti vaata pruuti, vaata mind. Kas hakkas pea ringi käima? Justkui oleks lõbutuspargis eks.... jäta meelde kuldsed sõnad:

elu Koit Toome taustatantsijannaga ongi nagu sõit Ameerika mägedel.... lõbus ent ohtlik...

aga sellest hoolimata, kas ka sina Peigmees R. – võtaksid Pruudi B. oma seaduslikuks abikaasaks

kuni neljanda perioodi lõpuni?

Kui kellelgi on vastulauseid, siis faksige see mulle vanillaninja69@hot.ee või vaikige igavesti....

Seega mulle antud jumala armust ja jussini müüja õnnistusega... kuulutan ..........nii kirjutage siia alla ja sina siia.... mhmhm super. See oli leping ühe täiskasvanute filmitööstusega.... filmimaks teie pulmaööd..... aga see selleks..... igatahes kuulutan teid nüüd seaduslikuks abikaasadeks kuni surm või mingi triviaalne põhjus teid lahutab.

AAMEN ja ALLAH AKBAR! Ja nagu ütles jumal 8ndal päeval: "Pohh, pange tatti!"

***

Recent Posts

See All
bottom of page